Fotovoltaické elektrárny v domácnosti

Fotovoltaické elektrárny v domácnosti

Ať bydlíte v malém stylovém bytečku nebo super moderní vilce, určitě se stejně jako spousty ostatních snažíte minimalizovat náklady spojené s chodem domácnosti. Jednu z největších položek tohoto rozpočtu většinou tvoří právě náklady na energii. Fotovoltaické elektrárny společnosti NWT jsou skvělým řešením jak tyto náklady minimalizovat a přitom se nemuset nijak omezovat.

U rodinných domů se fotovoltaické panely umísťují zpravidla na střechy. Panely se dají instalovat jak na ploché, tak i na sedlové střechy. Montáž na nich bývá obvykle levnější. U plochých střech je naopak výhodou nastavení ideálního sklonu a odklonu k jihu.

Samotná stavba trvá několik dní a nutné zásahy do vašeho domu jsou minimální a vždy předem konzultovány s vámi.

Fotovoltaické elektrárna může pokrýt až jednu třetinu vaší spotřeby elektrické energie. Toto množství závisí samozřejmě na velikosti elektrárny a množství fotovoltaických panelů. Čím větší elektrárna je, tím levnější je cena za jednu kilowattu výkonu a tím rychlejší je prostá návratnost. V ideálním případě se pohybuje kolem sedmi let.

Tam, kde není možnost napojení se do sítě se klasické fotovoltaické elektrárny instalovat nedají. Pro tato místa jako jsou chalupy, zahradní domky, karavany nebo dokonce jachty. Podle velikosti daného objektu a potřebného množství elektrické energie v něm, se určuje jaký typ ostrovního systému se použije. Malé ostrovní systémy jsou vhodné především na již zmiňované chaty, kde se nepočítá s každodenní spotřebou elektřiny.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované solárním elektrárnám. Prozradíme Vám, co všechno je potřeba zařídit, jak celý proces probíhá a s čím vším Vám společnost NWT pomůže. Dozvíte se zde také, jaký je rozdíl mezi pojmy rezidenční instalace, průmyslová instalace a co jsou to ostrovní systémy.